Birdie Master 2023 przed finałem

  • 12 października 2023

Komplet informacji o tegorocznej edycji Birdie Master prosto od Andrzeja Machulskiego

Andrzej Machulski pisze:

Konkurs Birdie Master Olszewka Cup po raz dziesiąty.

W cieniu rywalizacji o miejsca brutto i netto w tegorocznym cyklu Olszewka Cup 2023 toczy się walka o tytuł Birdie Master. W tym roku już po raz dziesiąty wyłonimy zwycięzcę, który zyska ten zaszczytny tytuł.

Birdie w golfie na dołkach par 3 jakie przeważają w na polu golfowym w Olszewce to kumulacja dwóch umiejętności – precyzyjnego uderzenia z tee w pobliże dołka i perfekcyjny putt (lub chip), który umieszcza piłkę w dołku. Tytuł Birdie Master nie nagradza przypadkowości. Nagrody odbiera ten kto zdobędzie najwięcej birdie w całym cyklu Olszewka Cup.

Dotychczas tylko Pawłowi Kęsikowi udało się zdobyć ten tytuł dwa razy. Triumfował w 2013 i 2014 roku. Poniżej tabela z wszystkimi Birdie Masterami. Cykl Olszewka Cup nie był rozgrywany w 2017 roku z powodu warunków atmosferycznych i w latach 2020 i 2021 z powodu epidemii koronawirusa.

2011Darri Bohra
2012Jarosław Michalski
1013Paweł Kęsik
2014Paweł Kęsik
2015Adam Pawlonka
2016Waldemar Badowski
2017——————
2018Mariusz Bajus
2019Piotr Słojewski
2020——————
2021——————
2022Janusz Rutkowski

W tegorocznej edycji konkursu do tej pory gracze uzyskali 58 birdie. Wcześniej rzadko zdarzało się aby w jednym turnieju zawodnik miał więcej niż 2 birdie. W tym roku trzech golfistów przełamało tę barierę. Piotr Wesołek i Mariusz Bajus uzyskali w rundzie cztery birdie a Filip Wojnowski trzy.

Czołówka rywalizacji przed październikowym turniejem kończącym sezon przedstawia się następująco:

Imię i nazwiskoSuma
Piotr Wesołek7
Waldemar Badowski4
Mariusz Bajus4
Piotr Słojewski4
Paweł Kęsik3
Piotr Lorenc3
Filip Wojnowski3
Dawid Bartkowiak2
Janusz Burdak2
Piotr Damski2
Piotr Falewicz2
Konrad Górny2
Krzysztof Jasiński2
Maciej Narloch2
Witek Piechaczyk2
Vlad Pravda2
Adam Tokarz2

Zwycięzca tradycyjnie otrzyma puchar (ufundowany przez Przedsiębiorstwo Prywatne Welar), certyfikat oraz bon na zakupy w sklepie BogiGolf na kwotę 200 PLN.

Informacje o sponsorach:

Firma BogiGolf powstała w maju 2004 roku. Jako wyspecjalizowany sklep golfowy od początku naszej działalności zajmujemy się wyłącznie detaliczną sprzedażą sprzętu golfowego – głównie poprzez kanały internetowe jak sklep internetowy.

Nasza główna zasada to „Graj jak profesjonalista – za rozsądną cenę” i mamy nadzieję, że oddaje ona nasze podejście do wspaniałej gry jaką jest golf. Nie sprzęt (a przede wszystkim nie jego cena) bowiem jest w niej najważniejszy, choć oczywiście potrafi przynosić spore korzyści. Wierzymy, że najważniejszy jest gracz – a to jakim sprzętem gra ma mniejsze znaczenie.

Oczywiście nie zapominamy o tych z Państwa, którzy pragną nabyć sprzęt najwyższej jakości. Sprzedając sprzęt takich marek jak TaylorMade, Nike czy Callaway pragniemy aby nasza oferta była pełna i mogła zadowolić każdego golfistę.

Sprzedajemy pełny asortyment sprzętu golfowego w atrakcyjnych cenach. Staramy się ciągle poszerzać naszą ofertę o nowe pozycje, będąc stale otwartymi na Państwa sugestie.

Naszym zamysłem jest oferowanie golfistom na każdym poziomie taniego sprzętu, mniej znanych, ale zawsze przez nas sprawdzonych marek. Nasza strategia pozwala większej liczbie osób (nie tylko tych najbogatszych) rozpocząć przygodę z golfem, którą już na samym początku mógłby zakończyć kontakt z cenami oryginałów Callaway czy Taylor Made.

Mamy nadzieję, że w ten sposób choć trochę przyczyniliśmy się do obalania stereotypu golfa jako niesamowicie drogiej i elitarnej dyscypliny sportu.

Firma Welar jest dostawcą elementów zabezpieczeń dróg komunikacyjnych, maszyn i regałów w obiektach przemysłowych. Stalowe odbojnice zapewniają ochronę wyposażenia hal przed najechaniem przez wózki widłowe, samochody ciężarowe a także wygradzają ciągi komunikacyjne.

W ofercie firmy znajduje się także kompleksowe zabezpieczenie parkingów i placów manewrowych. Progi zwalniające, osłony masztów oświetleniowych oraz separatory ruchu i ograniczniki dojazdu to najczęściej stosowane rozwiązania w tym obszarze.

Firma zajmuje się również rozwiązaniami niestandardowymi wymagającymi przygotowania konstrukcji na specjalne zamówienie.

Dotychczas realizowaliśmy dostawy dla takich firm jak: Panattoni Polska, DHL Parcel, InPost, Raben TJX i wielu innych.

Kontrakty firma Welar realizuje kompleksowo, od projektu poprzez dostawę najbardziej optymalnego rozwiązania aż po montaż i serwis. Kontakt: biuro@welar.pl

Wszystkim graczom życzę powodzenia. Może przewaga Piotra Wesołka wydaje się dość duża ale wszystko może się jeszcze wydarzyć (biorąc pod uwagę cztery birdie Mariusza Bajusa podczas jednego turnieju).

Andrzej Machulski