Turniej Zamknięcia Sezonu

  • 18 listopada 2010

W najbliższą niedzielę, 21. listopada, gramy ostatni turniej tego sezonu. 

Zaczynamy o 11.00. Wpisowe wynosi 30 złotych. Po turnieju nie ma posiłku, ale zapewniamy kawę i herbatę.

Prezes promuje wymyślony przeze mnie format „wymarzona runda”: dziewiątkę składamy najlepszych wyników na dołku z obu rund. Jeżeli w pierwszej rundzie na pierwszym dołku masz 3, a w drugiej na tym samym dołku cztery, to liczy się trójka. Tak wykombinowany wynik z dziewiątki mnożymy przez dwa.

Ja wolałbym coś bardziej tradycyjnego, jak dwa kije, może być w lekko zmienionej wersji ograniczającej kije w torbie do tych poniżej dziewiątki żelazo (pw, sw, inne wedge, putter).

Co Wy byście chcieli zagrać? Może stableford?

Gramy według formatu zaproponowanego przez Piotra Wesołka: listę graczy układamy według lokalnych handicapów, osoby z nieparzystym numerem trafiają do jednej drużyny, z parzystym do drugiej. Gracze z najniższym lokalnym hcp w każdej drużynie są kapitanami i oni decydują o układzie startów.

Proponuję, żeby z każdej drużyny jeden (w przypadku nieparzystej ilości graczy w drużynie) lub dwóch graczy startowało w singlach matchplay, reszta gra parami w układzie formacie fourball (każdy gracz gra swoją piłką, na każdym dołku liczy się lepszy wynik z pary).