Golf w centrum miasta – tylko w Bydgoszczy

  • 2 czerwca 2005

Pierwsza w Polsce tego typu impreza golfowa – tak można śmiało nazwać wydarzenie, które odbędzie się w sobotę 04 czerwca 2005 w Bydgoszczy. Turniej Golfowy – Gwiazdy Dzieciom rozegrany zostanie na dołkach umiejscowionych w najbardziej charakterystycznych punktach… miasta. Plac Teatralny, Wyspa Młyńska, teren wokół Hali Widowiskowo Sportowej Łuczniczka, dzielnica Fordon i zielone płuca miasta – Myślęcinek to areny sobotnich zawodów. W każdym z tych miejsc wykoszono fairwaye oraz przygotowano greeny z dołkami.

Impreza jest częścią obchodów Dnia Dziecka a wszystkie nagrody ufundowane przez sponsorów będą przekazane do wskazanych domów dziecka. Turniej poprowadzi były Prezes Polskiego Związku Golfa Andrzej Person.

Patronem medialnym jest Gazeta Wyborcza, która wyda specjalny dodatek do wydania regionalnego „Gazeta o golfie”, zaproszenie przyjęła także ekipa telewizyjnego „Magazynu Golfowego”, imprezę zrelacjonują także bydgoska telewizja TVP3 i radio PiK.

W turnieju wezmą udział znane medialnie osoby, między innymi Ryszard Szurkowski, Andrzej Supron, Robert Sycz, Sebastian Chmara oraz bydgoscy golfiści. Turniej rozpocznie konkurs puttowania, następnie autobusem uczestnicy przemieszczać się będą do poszczególnych dołków. Finał imprezy odbędzie się w Myślęcinku. Tam przewidziano rozegranie trzech dołków z konkursem hole In one – nagrodą jest samochód osobowy.

Zakończenie imprezy zapowiada się imponująco. Zorganizowano festyn z licznymi zabawami dla dzieci i doroslych, konkursami, występami artystycznymi itd. Na Myślęcińskich polach spodziewanych jest około 30.000 ludzi.

Pomysłodawcą turnieju jest Telesfor Horodecki – właściciel pola golfowego w Olszewce koło Nakła. Dzięki jego determinacji i zaangażowaniu organizatorem i patronem turnieju stał się Urząd Miejski w Bydgoszczy z Prezydentem Konstantym Dombrowiczem i Zastępcą Prezydenta Bydgoszczy Lidią Wilniewczyc na czele. Turniej wsparło wiele bydgoskich firm i instytucji. Ideą imprezy jest promocja golfa jako sportu i sposobu na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Być może jest to pierwszy krok do budowy komunalnego pola golfowego w Bydgoszczy. W tym względzie na przychylność władz Bydgoszczy na pewno możemy liczyć.

Zapraszamy do Bydgoszczy.

(autor Andrzej Machulski)