Golf w centrum miasta – tylko w Bydgoszczy

Pierwsza w Polsce tego typu impreza golfowa – tak można śmiało nazwać wydarzenie, które odbędzie się w sobotę 04 czerwca 2005 w Bydgoszczy. Turniej Golfowy – Gwiazdy Dzieciom rozegrany zostanie na dołkach umiejscowionych w najbardziej charakterystycznych punktach… miasta. Plac Teatralny, Wyspa Młyńska, teren wokół Hali Widowiskowo Sportowej Łuczniczka, dzielnica Fordon i zielone płuca miasta – Myślęcinek to areny sobotnich zawodów. W każdym z tych miejsc wykoszono fairwaye oraz przygotowano greeny z dołkami.

Impreza jest częścią obchodów Dnia Dziecka a wszystkie nagrody ufundowane przez sponsorów będą przekazane do wskazanych domów dziecka. Turniej poprowadzi były Prezes Polskiego Związku Golfa Andrzej Person.

Patronem medialnym jest Gazeta Wyborcza, która wyda specjalny dodatek do wydania regionalnego „Gazeta o golfie”, zaproszenie przyjęła także ekipa telewizyjnego „Magazynu Golfowego”, imprezę zrelacjonują także bydgoska telewizja TVP3 i radio PiK.

W turnieju wezmą udział znane medialnie osoby, między innymi Ryszard Szurkowski, Andrzej Supron, Robert Sycz, Sebastian Chmara oraz bydgoscy golfiści. Turniej rozpocznie konkurs puttowania, następnie autobusem uczestnicy przemieszczać się będą do poszczególnych dołków. Finał imprezy odbędzie się w Myślęcinku. Tam przewidziano rozegranie trzech dołków z konkursem hole In one – nagrodą jest samochód osobowy.

Zakończenie imprezy zapowiada się imponująco. Zorganizowano festyn z licznymi zabawami dla dzieci i doroslych, konkursami, występami artystycznymi itd. Na Myślęcińskich polach spodziewanych jest około 30.000 ludzi.

Pomysłodawcą turnieju jest Telesfor Horodecki – właściciel pola golfowego w Olszewce koło Nakła. Dzięki jego determinacji i zaangażowaniu organizatorem i patronem turnieju stał się Urząd Miejski w Bydgoszczy z Prezydentem Konstantym Dombrowiczem i Zastępcą Prezydenta Bydgoszczy Lidią Wilniewczyc na czele. Turniej wsparło wiele bydgoskich firm i instytucji. Ideą imprezy jest promocja golfa jako sportu i sposobu na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Być może jest to pierwszy krok do budowy komunalnego pola golfowego w Bydgoszczy. W tym względzie na przychylność władz Bydgoszczy na pewno możemy liczyć.

Zapraszamy do Bydgoszczy.

(autor Andrzej Machulski)

8 komentarzy do “Golf w centrum miasta – tylko w Bydgoszczy

 • 3 czerwca 2005 o 19:36
  Permalink

  Grayulacje dla pomysłodawcy i organizatorów.
  Osobiście żałuję, że nie będę mógł zobaczyć jak czołowy golfista regionu przebija piłkę przez rzekę Brdę.

  Ps. Mam nadzieję, że Arek i Krzysztof zleją dupy tym wszystkim niby golfistom od święta…będę trzymał kciuki.

 • 4 czerwca 2005 o 21:44
  Permalink

  Paweł, na którym dołku byłeś? Ja byłam na wyspie i w parku Kochanowskiego i było bardzo fajnie!

 • 5 czerwca 2005 o 20:53
  Permalink

  Fajnie, bo pierwszy raz widziałam na żywo jak się gra w golfa i to od razu w moim mieście. Do tego pan Pijanowski, którego od dawno bardzo lubię.

 • 13 czerwca 2005 o 18:53
  Permalink

  …Joanna chętnie nauczę cię grać w golfa…nie gwarantuję tylko pana Pijanowskiego, lecz postaram się zapewnić inne atrakcje które pozwolą ci poobcować z tym sportem.

 • 13 czerwca 2005 o 23:46
  Permalink

  wow,rozkreca sie nam adam!obcowanie na lonie…;)

 • 4 czerwca 2005 o 17:47
  Permalink

  PORAŻKA! Właśnie wróciłem z tej „imprezy”. Organizacja tak kiepska, że heeeej! W ogóle nie widać gdzie i ŻE ktoś gra. Ludzie przechodzą przez pole… Nie no… Porażka… Spodziewałem się czegoś lepszego!

 • 5 czerwca 2005 o 19:22
  Permalink

  Joanna sprecyzuj słowo „fajnie”…bo wysłuchałem też innych opinii i mam pewien problem.

 • 5 czerwca 2005 o 22:16
  Permalink

  Relacja telewizyjna z imprezy ukaże się w ogólnopolskim „Magazynie Golfowym” emitowanym w TVP3 16.06.2005 o godzinie 24:30. Twórcą programu jest Wojciech Pijanowski. Myślę że będzie to najbardziej obiektywna relacja człowieka „z zewnątrz” Prywatnie stwierdził że pomysł i sama impreza mu się podobały i żałował że nie mógł być na fianle w Myślęcinku. Zresztą długo nie musiałem go namawiać aby przyjechał do Bydgoszczy z ekipą choć w tym czasie wiele interesujących imprez golfowych odbywało się w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *