34

Paweł Kęsik najlepszym graczem sezonu 2011

Zwycięstwo w ostatnim turnieju cyklu Olszewka Cup pozwoliło Pawłowi Kęsikowi na odrobienie strat i wyjście na prowadzenie w klasyfikacji ogólnej. Jedynie jeden punkt za Pawłem znalazł się Adam Pawlonka, trzecie miejsce zajął Darri Bohra. W kategorii netto zwyciężył Ryszard Kaczmarek, drugi był Marcin Schmidt, trzeci Arkadiusz Płaszczykowski.

Pierwsze trzy miejsca na październikowym turnieju oddzielały pojedyncze uderzenia. 61 uderzeń zagrał Paweł Kęsik, 62 Adam Pawlonka, 63 Henryk Rapca. W kategorii netto zwyciężył Wojciech Chojnacki, nagrodę za drugie miejsce odebrał Andrzej Dróżdż, za trzecie Karol Falewicz.

W konkursie „Nearest to the pin” rozgrywanym na pierwszym dołku wygrał Paweł Kęsik, który otrzymał szampana ufundowanego przez Janinę i Jerzego Litwiniuków oraz puchar podarowany przez Mariana Wlizło.

Na turnieju rozstrzygnięty został również konkurs „Birdie Master”, w którym za największą ilość birdie zrobionych na sześciu turniejach Olszewka Cup 2011 można było zdobyć roczną prenumeratę czasopisma „Golf&Life” ufundowaną przez redakcję oraz puttera Taylor Made Ghost Corza od sklepu Bogigolf. Pieczę nad konkursem sprawował jego organizator – Andrzej Machulski. Zwycięzcą z dziewięcioma birdie na koncie został Darri Bohra.

Pełne wyniku turnieju:

Msc Gracz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 OUT 10 11 12 13 14 15 16 17 18 IN HCP SB SN
1 Paweł Kęsik 3 3 3 4 5 3 3 3 3 30 3 2 4 4 4 4 3 3 4 31 8.4 61 52.6
2 Adam Pawlonka 4 5 3 4 3 3 3 3 3 31 3 3 3 4 4 3 3 4 4 31 8.4 62 53.6
3 Henryk Rapca 4 4 3 4 5 4 3 3 3 33 4 3 3 4 4 2 3 3 4 30 5.6 63 57.4
4 Darri Bohra 4 5 3 3 4 3 4 3 3 32 4 3 4 3 6 3 3 3 4 33 3.9 65 61.1
5 Marian Wlizło 2 4 4 4 4 4 6 4 3 35 3 4 4 4 3 3 4 3 4 32 20.6 67 67
6 Wojciech Chojnacki 3 3 3 4 4 3 5 4 5 34 4 4 3 4 5 4 4 3 3 34 18.9 68 49.1
7 Arkadiusz Płaszczykowski 4 3 3 4 3 4 4 3 4 32 4 5 5 4 4 3 5 3 3 36 8.4 68 59.6
8 Wojciech Dutkowski 5 3 4 5 5 4 3 5 4 38 3 4 3 5 4 2 5 4 3 33 17.5 71 71
9 Waldemar Badowski 3 4 4 4 5 4 4 4 4 36 4 3 3 4 4 5 6 3 3 35 6.0 71 65
10 Marek Graczyk 4 6 4 5 4 3 3 3 5 37 4 5 3 4 4 4 3 5 3 35 0 72 72
11 Jerzy Litwiniuk 3 4 4 4 4 3 3 4 5 34 3 4 4 6 4 4 3 6 4 38 5.0 72 67
12 Łukasz Horodecki 4 4 5 5 5 4 4 4 3 38 6 4 4 4 4 3 3 2 5 35 11.0 73 62
13 Krzysztof Solecki 3 7 3 6 5 4 4 6 6 44 3 4 3 5 4 3 3 3 3 31 16.9 75 58.1
14 Andrzej Dróżdż 4 4 3 5 5 3 6 4 6 40 4 5 2 4 6 4 3 3 4 35 19.3 75 55.7
15 Krzysztof Różewicki 3 4 4 4 5 4 5 4 3 36 5 5 6 4 5 4 4 4 2 39 14.5 75 60.5
16 Krzysztof Pawlik 6 8 5 4 5 4 4 4 4 44 3 3 2 5 3 3 6 3 4 32 15.2 76 76
17 Piotr Falewicz 3 4 4 4 4 3 3 6 4 35 4 4 6 3 5 4 5 5 5 41 16.0 76 60
18 Zenek Gralak 3 5 3 5 6 4 3 4 5 38 4 4 3 4 5 3 8 5 4 40 17.0 78 61
19 Marlena Szumko 4 6 4 5 6 4 3 4 3 39 4 5 3 4 4 4 5 4 7 40 14.5 79 64.5
20 Ryszard Kaczmarek 4 4 5 6 4 5 3 5 3 39 5 5 3 4 5 7 3 4 4 40 19.4 79 59.6
21 Mircea Sirbu 5 7 5 6 4 4 4 4 3 42 6 7 3 5 4 4 4 5 3 41 19.1 83 63.9
22 Marcin Schmidt 3 5 4 6 5 4 4 5 5 41 4 4 5 7 4 4 6 4 4 42 19.9 83 63.1
23 Piotr Wesołek 6 8 3 5 6 3 6 6 3 46 3 4 3 5 6 3 4 5 5 38 11.0 84 73
24 Ryszard Różewicki 4 5 4 5 5 4 3 5 4 39 4 8 4 5 7 5 4 5 3 45 23.9 84 60.1
25 Filip Wojnowski 4 4 4 6 4 4 3 5 6 40 4 5 5 6 8 4 2 5 7 46 15.9 86 70.1
26 Adam Tokarz 8 8 5 8 4 4 3 4 4 48 3 10 3 3 4 4 3 5 4 39 15.0 87 72
27 Andrzej Machulski 2 4 4 5 5 7 5 6 5 43 4 5 3 6 4 6 9 7 5 49 29.0 92 63
28 Karol Falewicz 4 4 4 7 6 5 4 6 4 44 6 4 4 8 6 5 6 6 4 49 35.0 93 58
29 Filip Płaszczykowski 4 5 4 7 5 5 7 4 5 46 4 6 4 9 6 6 7 4 4 50 15.3 96 80.7
30 Wiktor Jachimowski 6 5 5 6 5 5 6 5 5 48 7 5 5 7 5 7 4 5 4 49 36.0 97 61
31 Michał Jachimowski 4 4 4 6 5 6 5 5 4 43 4 11 4 5 5 5 10 4 6 54 32.3 97 64.7
32 Janina Litwiniuk 5 8 5 5 6 6 7 4 6 52 4 5 4 6 8 5 5 4 5 46 27.0 98 71
Eagle i lepiej Birdie Par Bogey Double bogey i gorzej

Wyniki netto:

1. Wojciech Chojnacki (49.1)
2. Paweł Kęsik (52.6)
3. Adam Pawlonka (53.6)
4. Andrzej Dróżdż (55.7)
5. Henryk Rapca (57.4)
6. Karol Falewicz (58)
7. Krzysztof Solecki (58.1)
8. Ryszard Kaczmarek (59.6)
9. Arkadiusz Płaszczykowski (59.6)
10. Piotr Falewicz (60)
11. Ryszard Różewicki (60.1)
12. Krzysztof Różewicki (60.5)
13. Wiktor Jachimowski (61)
14. Zenek Gralak (61)
15. Darri Bohra (61.1)
16. Łukasz Horodecki (62)
17. Andrzej Machulski (63)
18. Marcin Schmidt (63.1)
19. Mircea Sirbu (63.9)
20. Marlena Szumko (64.5)
21. Michał Jachimowski (64.7)
22. Waldemar Badowski (65)
23. Marian Wlizło (67)
24. Jerzy Litwiniuk (67)
25. Filip Wojnowski (70.1)
26. Wojciech Dutkowski (71)
27. Janina Litwiniuk (71)
28. Adam Tokarz (72)
29. Marek Graczyk (72)
30. Piotr Wesołek (73)
31. Krzysztof Pawlik (76)
32. Filip Płaszczykowski (80.7)

Klasyfikacja końcowa Olszewka Cup:

BRUTTO

Msc Gracz 14.05 11.06 9.07 13.08 10.09 8.10 Suma
1 Paweł Kęsik 35 25 28 20 10 35 153
2 Adam Pawlonka 16 28 25 35 20 28 152
3 Darri Bohra 12 35 16 28 35 22 148
4 Henryk Rapca 22 14 35 22 16 25 134
5 Łukasz Horodecki 25 22 20 25 1 6 99
6 Arkadiusz Płaszczykowski 12 18 6 22 16 74
7 Jarosław Michalski 28 16 12 14 70
8 Waldemar Badowski 8 1 25 12 46
9 Witold Piechaczyk 20 6 16 42
10 Krzysztof Różewicki 14 2 22 1 39
11 Jerzy Litwiniuk 18 10 8 36
12 Jarosław Płatek 20 2 12 34
13 Marcin Schmidt 10 10 8 2 30
14 Rafał Rudol 28 28
15 Adam Tokarz 8 4 4 12 28
16 Zenek Gralak 18 6 24
17 Filip Płaszczykowski 10 14 24
18 Filip Wojnowski 2 18 20
19 Wojciech Dutkowski 6 14 20
20 Marian Wlizło 20 20
21 Krzysztof Rykowski 18 18
22 Wojciech Chojnacki 18 18
23 Marcin Łabentowicz 14 14
24 Marlena Szumko 8 4 12
25 Marek Graczyk 10 10
26 Ryszard Kaczmarek 1 8 9
27 Piotr Falewicz 6 6
28 Krzysztof Solecki 1 4 5
29 Oskar Pawlonka 4 4
30 Paweł Bazyly 4 4
31 Andrzej Dróżdż 2 2
32 Piotr Wesołek 2 2
33 Ryszard Różewicki 1 1

NETTO

Msc Gracz 14.05 11.06 9.07 13.08 10.09 8.10 Suma
1 Ryszard Kaczmarek 28 8 10 25 25 14 110
2 Adam Pawlonka 4 20 12 18 10 25 89
3 Marcin Schmidt 35 20 20 4 79
4 Paweł Kęsik 10 14 18 4 28 74
5 Arkadiusz Płaszczykowski 25 2 28 12 67
6 Piotr Wesołek 16 4 28 16 64
7 Filip Płaszczykowski 22 28 14 64
8 Henryk Rapca 6 2 35 20 63
9 Waldemar Badowski 22 2 35 59
10 Krzysztof Różewicki 25 28 6 59
11 Darri Bohra 35 1 20 1 57
12 Filip Wojnowski 12 35 47
13 Jarosław Michalski 20 10 12 42
14 Marlena Szumko 4 22 12 38
15 Krzysztof Solecki 18 2 16 36
16 Wojciech Chojnacki 35 35
17 Jerzy Litwiniuk 16 16 1 33
18 Piotr Falewicz 18 10 28
19 Łukasz Horodecki 1 12 14 27
20 Zenek Gralak 25 2 27
21 Adam Tokarz 2 1 1 22 26
22 Ryszard Różewicki 8 6 8 22
23 Marcin Łabentowicz 22 22
24 Andrzej Dróżdż 22 22
25 Wiktor Jachimowski 16 4 20
26 Jerzy Kurowski 18 18
27 Karol Falewicz 18 18
28 Mircea Sirbu 8 8 16
29 Andrzej Guentzel 14 14
30 Oskar Pawlonka 14 14
31 Andrzej Machulski 6 6 12
32 Witold Piechaczyk 10 10
33 Rafał Rudol 8 8
34 Marcin Gorbacz 6 6

Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznych turniejach i już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję.