Relacja z Kamal Bydgoszcz Open

Najlepsi golfiści z regionu kujawsko-pomorskiego spotkali się w sobotę i niedzielę na polu golfowym w Olszewce na trzeciej edycji otwartych mistrzostw Bydgoszczy – dwudniowym turnieju Kamal Bydgoszcz Open. Słoneczna pogoda i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora turnieju, firmę Kamal, przyciągnęły na start aż czterdziestu jeden graczy – najwięcej w historii zmagań na olszewskim polu. Rekordowa frekwencja jest dowodem rosnącej popularności tej dyscypliny sportu – w czasie pierwszej edycji mistrzostw wystartowało tylko szesnaście osób, a rok temu dwadzieścia osiem.

Najlepszym okazał się Zbigniew Piskorz, który w dogrywce na dwóch dołkach pięknym puttem pokonał Krzysztofa Rykowskiego. Obaj już pierwszego dnia zapewnili sobie sporą przewagę nad pozostałymi zawodnikami, którą w niedzielę jeszcze powiększyli do dwunastu uderzeń. Los trzeciego miejsca rozstrzygnął się drugiego dnia, gdy Andrzej Dróżdż zagrał o jeden punkt lepiej niż Witold Piechaczyk, który ostatecznie znalazł się na czwartym miejscu, razem z Henrykiem Rapcą i Jarosławem Michalskim.

"<p

W klasyfikacji netto walka była bardziej wyrównana. Zwyciężył Krzysztof Pawlik, wyprzedzając następnych o jedynie 0,2 punktu! Drugi, po kolejnej dwudołkowej dogrywce, był Filip Płaszczykowski. Trzecie miejsce przypadło Piotrowi Lichemu.

Filip Płaszczykowski gra z rough w czasie dogrywki
Filip Płaszczykowski gra z rough w czasie dogrywki

Gracze z pierwszych miejsc zdobyli trójkołowe wózki BagBoy Express 240, drugie miejsca premiowane były torbami TaylorMade Monaco a trzecie wózkami BagBoy SC 545. Wszystkie nagrody ufundowała firma Kamal, producent kostki brukowej.

W czasie zawodów odbył się dodatkowy konkurs „nearest to the pin” na 130 metrowym par 3. Kryształowe trofeum ufundowane przez startującego w turnieju Mariana Wlizło zdobył Witold Piechaczyk.

Pierwsza dziesiątka klasyfikacji brutto:

1. Zbigniew Piskorz 129 (64, 65)
2. Krzysztof Rykowski 129 (65, 64)
3. Andrzej Dróżdż 141 (70, 71)
4. Witold Piechaczyk 142 (70, 72)
4. Henryk Rapca 142 (72, 70)
4. Jarosław Michalski 142 (76, 66)
5. Paweł Kęsik 144 (73, 71)
6. Wojciech Grupa 146 (75, 71)
7. Arkadiusz Płaszczykowski 147 (77, 70)
8. Krzysztof Pawlik 148 (79, 69)

Klasyfikacja netto:

1. Krzysztof Pawlik
2. Filip Płaszczykowski
3. Piotr Lichy
4. Piotr Grzybek
5. Wojciech Grupa
6. Marcin Gorbacz
7. Paweł Bazyly
8. Wiktor Jachimowski
9. Andrzej Dróżdż
10. Witold Piechaczyk

Cała tabela wyników drugiego dnia, pełna klasyfikacja ogólna oraz zdjęcia powinny pojawić się niebawem.

10 myśli na temat “Relacja z Kamal Bydgoszcz Open

 • 21 września 2009 o 13:34
  Permalink

  Gratulacje dla wszystkich zwycięzców, podziekowania dla organizatorów, wspaniała impreza

 • 21 września 2009 o 14:22
  Permalink

  Na stronie BydziaTV jest już materiał wideo z Kamal Bydgoszcz Open.

 • 21 września 2009 o 15:00
  Permalink

  Na Bydzia TV „nasz” Prezes zmienił imię!!!!!!!!!!!

 • 21 września 2009 o 19:20
  Permalink

  Wspaniała impreza. Podziękowania dla organizatorów i graczy /super atmosfera i ambitna gra/. Bydzia TV zrobiła fajny materiał. Tolek- nikt by golfa lepiej nie zareklamował. Ja z ojcem postaramy się poprawić już w pażdzierniku, bo wypadliśmy poniżej naszych oczekiwań/ szczególnie ja/. Mimo to warto było zagrać drugiego dnia dla jednego teeshota na trzecim dołku/ wiesz Łukasz jaki „strzał” mam na myśli/.Drugi teeshot na tym dołku był prawie identyczny, ale zabrakło około pięć centymetrów do greenu i piłka zakopała się w piachu-ale jakoś uratowałem „czwórkę”. Pozdrawiam

 • 22 września 2009 o 11:06
  Permalink

  Właśnie poczytałem reguły lokalne i proszę o odpowiedź w następującej kwestii:
  W regułach lokalnych jest zapis „granice pola są wytyczone przez białe paliki ORAZ płoty i żywopłoty”. Zapis taki sugeruje, że paliki oraz żywopłot mogą wystąpić jednocześnie. Tak jest po prawej stronie 2 dołka. Jest żywopłot oraz białe paliki. Paliki są umieszczone w taki sposób, że krzewy żywopłotu są korzeniami poza polem ale gałęziami na polu.
  W regułach jest też zapis : „uwolnienie z bezpośredniej bliskości (…..) żywopłotów niezależnie od wysokości jest obowiązkowe”.
  I tu pytanie : Czy jeżeli piłka leży blisko linii białych palików (znajduje się w granicach pola) ale w uderzeniu przeszkadza żywopłot (rosnący w tym przypadku poza polem ale gałęziami na polu) to czy przysługuje free drop ?
  Miałem taką sytuację w Kamal Open i zagrałem piłkę tak jak leżała krótkim swingiem.

 • 22 września 2009 o 11:33
  Permalink

  Białe paliki mają pierwszeństwo w wytyczaniu granicy, więc gdy są to na żywopłoty już nie trzeba patrzeć. Zapis o płotach i żywopłotach dotyczy miejsc, w których nie ma białych palików.

  Free drop w pobliżu żywopłotu nie tylko przysługuje, ale i jest obowiązkowy, jeżeli istnieje groźba uszkodzenia żywopłotu w czasie swingu.

 • 22 września 2009 o 11:54
  Permalink

  Bylo warto zagrac na KAMAL OPEN -Olszewska
  Niesamowita impreza.Dzienkuje druzynej greenkeeperu,dla wlasicelu pole nasz prezes
  Tolek dla sefa kuhni,dla sponzoru dla etykieta kolegow
  Postaram sie na nastepy OPEN

  co nie wie regulaminu na pole golfowe jest mozliwosci citaci na strone
  http://www.golf.pl/reguly/etykieta.shtml

  KULTURA NA POLU GOLFOWYM

  Szacunek dla innych graczy

  NIKT NIE POWINIEN SIE PORUSZAC,ROZMAWIAC,LUB STAC W POBLIZU PILKI,ZA GDY GRACZ USTAWIA SIE DO UDERZENIA,LUB JE WYKONUJE.

  pozdrawiam
  Mircea

 • 22 września 2009 o 15:18
  Permalink

  A teraz kilka słów o turnieju. Przy takiej ilości startujących był to organizacyjny majstersztyk. Greeny na pograniczu doskonałości. Lokalizacja dołków wymuszała wielkie skupienie przy patowaniu. Pani Marylka wzniosła się na wyżyny w jakości i ilości serwowanych posiłków. Gratulacje dla gospodarzy-organizatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *