Relacja z Kamal Bydgoszcz Open

• 21 września 2009

Najlepsi golfiści z regionu kujawsko-pomorskiego spotkali się w sobotę i niedzielę na polu golfowym w Olszewce na trzeciej edycji otwartych mistrzostw Bydgoszczy – dwudniowym turnieju Kamal Bydgoszcz Open. Słoneczna pogoda i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora turnieju, firmę Kamal, przyciągnęły na start aż czterdziestu jeden graczy – najwięcej w historii zmagań na olszewskim polu. Rekordowa frekwencja jest dowodem rosnącej popularności tej dyscypliny sportu – w czasie pierwszej edycji mistrzostw wystartowało tylko szesnaście osób, a rok temu dwadzieścia osiem.

Najlepszym okazał się Zbigniew Piskorz, który w dogrywce na dwóch dołkach pięknym puttem pokonał Krzysztofa Rykowskiego. Obaj już pierwszego dnia zapewnili sobie sporą przewagę nad pozostałymi zawodnikami, którą w niedzielę jeszcze powiększyli do dwunastu uderzeń. Los trzeciego miejsca rozstrzygnął się drugiego dnia, gdy Andrzej Dróżdż zagrał o jeden punkt lepiej niż Witold Piechaczyk, który ostatecznie znalazł się na czwartym miejscu, razem z Henrykiem Rapcą i Jarosławem Michalskim.

"<p

W klasyfikacji netto walka była bardziej wyrównana. Zwyciężył Krzysztof Pawlik, wyprzedzając następnych o jedynie 0,2 punktu! Drugi, po kolejnej dwudołkowej dogrywce, był Filip Płaszczykowski. Trzecie miejsce przypadło Piotrowi Lichemu.

Filip Płaszczykowski gra z rough w czasie dogrywki

Gracze z pierwszych miejsc zdobyli trójkołowe wózki BagBoy Express 240, drugie miejsca premiowane były torbami TaylorMade Monaco a trzecie wózkami BagBoy SC 545. Wszystkie nagrody ufundowała firma Kamal, producent kostki brukowej.

W czasie zawodów odbył się dodatkowy konkurs „nearest to the pin” na 130 metrowym par 3. Kryształowe trofeum ufundowane przez startującego w turnieju Mariana Wlizło zdobył Witold Piechaczyk.