Witajcie na nowej stronie!

Witam serdecznie na nowej stronie naszego pola. Razem z tą wersją przychodzi trochę nowości, z których z pewnością najlepiej widoczna jest zupełnie odmienna szata graficzna.

Zanim zacznę wymieniać nowości muszę wspomnieć, że zdjęcie na stronie głównej jest klikalne i prowadzi do jego większej wersji.

Nowy wygląd to nie wszystko – doszło kilka rzeczy na stronie, z których pewnie najprzydatniejszą jest aktualna pogoda (dostarczana przez IMGW) z możliwością szybkiego przejścia do prognozy. Przydać się może również wyszukiwarka (na górze strony), dzięki której łatwiej można dotrzeć do konkretnych wpisów, w czym pomocne może być także wygodne archiwum z podziałem na miesiące (w stopce).

Ciekawostka: macie możliwość automatycznego pojawiania się waszego zdjęcia/awatara przy komentarzach. Wystarczy skorzystać z serwisu Gravatar (zarejestrować się tam i wrzucić fotkę), a przy komentowaniu podawać mejla tam użytego. Przykład działania powinien pojawić się w moim komentarzu poniżej tego wpisu. Myślę, że taka personalizacja przyczyni się do bardziej osobistych komentarzy.

Aha, wreszcie będę mógł dorzucać zdjęcia bezpośrednio do wpisu! O, na przykład tak:

Tak właśnie wyglądała stara strona
Tak właśnie wyglądała stara strona

Zostało mi jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, takich jak dopieszczenie tego i owego, ale kluczowe funkcjonalności już działają. Jeżeli traficie gdzieś na jakieś niedopatrzenie czy usterkę, możecie śmiało zgłaszać mi to w komentarzach pod tym wpisem.

To tyle na temat tego co widać, a teraz parę słów o tym czego nie widzicie. Kluczowa zmiana to całkiem nowy silnik, który napędza stronę. Zrezygnowałem z wiekowej już samoróbki (która zadziwiająco dobrze się spisywała) na rzecz nowoczesnej platformy jaką jest WordPress. Dzięki temu zyskałem większą wygodę w aktualizowaniu i zarządzaniu stroną i możliwość szybkiego dodawania nowych funkcjonalności bez ręcznej grzebaniny. Takie rzeczy jak zabezpieczenie przed spamem w komentarzach, które przy starej stronie zajęło mi kilka dni pracy i było dalekie od ideału teraz mogę załatwić paroma klikami. XXI wiek! :)

45 myśli na temat “Witajcie na nowej stronie!

  • 26 lutego 2009 o 18:13
    Permalink

    To jest pierwszy, testowy komentarz na nowej stronie!

  • 28 lutego 2009 o 18:15
    Permalink

    Witam Łukaszu.
    Jestem pod wrażeniem nowej stronki aż mnie zatkało ale miło że coś się zmieniło i jest znacznie kolorowo. Gratulacje :)
    P.S. Z tego co widziałem pierwszy turniej jest 18 kwietnia więc powstaje mały problem ponieważ od 17 do 19 kwietnia jest AEZ Mistrzostwa Polski Par w Binowie i może brakować kilku graczy.
    Pozdrawiam Jerry.

  • 28 lutego 2009 o 22:58
    Permalink

    Cieszę się, że strona się podoba i gratuluję szybkości reakcji – Twój komentarz pojawił się w jakiś kwadrans po uruchomieniu nowej wersji!

    Termin pierwszego turnieju wpisałem orientacyjnie, bez konsultacji z Prezesem. A skoro miałoby nie być na zawodach większej grupy graczy, to zmiana jest więcej niż prawdopodobna.

    Widzę, że już dorobiłeś się swojego zdjęcia, szybki jesteś! :)

  • 1 marca 2009 o 10:36
    Permalink

    No Ba! nie mogło być innej reakcji na nową stronę oraz na możliwość wstawienia fotki. Jeśli chodzi o wszystkie turnieje w tym sezonie to prześle Tobie e-mailem całą rozpiskę więc będziesz widział jak to mniej więcej wygląda chociaż nie mam jeszcze wszystkich to co mam to mogę przesłać.

  • 1 marca 2009 o 16:22
    Permalink

    Witam,stronka rewelacyjna,gratuluje,pozdrowionka dla wszystkich

  • 1 marca 2009 o 18:36
    Permalink

    Witam.
    Rzeczywiście XXI wiek :-)
    Super zmiana.
    Mam jedną uwagę ; w dziale informacje są numery i długości dołków – czy one nie powinny być pod mapką pola ?
    Pozdrawiam wszystkich.

  • 1 marca 2009 o 19:27
    Permalink

    Ameryka ;),jeszcze tylko kamerka online i projekt skonczony…..

  • 1 marca 2009 o 22:21
    Permalink

    Ciekawe kogo to buty w nagłówku strony?

  • 1 marca 2009 o 22:36
    Permalink

    Cieszę się, że strona przypadła Wam do gustu.

    @Andrzej: słuszna uwaga, już dorzuciłem długości dołków do strony z mapą.

    @Arek: O kamerce pomyślimy, jak Tepsa umożliwi nam skorzystanie z lepszego łącza, bo czuję że zapchalibyście nam je całkowicie tym podglądaniem :)

    @Tolek: Wiem, ale nie powiem! :) Może mały konkurs? Kto pierwszy rozpozna, kto jest na zdjęciu, ten ma u mnie piwo – do odbioru na polu.

  • 2 marca 2009 o 00:52
    Permalink

    Oczywiście mój najlepszy kuzyn się postarał. gratuluję. strona wkońcu wygląda bardzo dobrze. pozdrawiam wszystkich

  • 2 marca 2009 o 00:54
    Permalink

    jak ktoś chce piwo to ja wiem kto jest na zdjęciu

  • 3 marca 2009 o 00:10
    Permalink

    @Marcin: Jak wygadasz, to stawiasz piwo zarówno zwycięzcy konkursu jak i mi! :)

  • 3 marca 2009 o 09:01
    Permalink

    – co do „konkursu”: panowie, nie po butach a po „paterze” GO poznacie.

  • 3 marca 2009 o 23:24
    Permalink

    Rozmiar buta tez duzo mowi-Tomi Lee ?

  • 3 marca 2009 o 23:25
    Permalink

    Ale on nie nosi Foot Foy’i

  • 4 marca 2009 o 10:17
    Permalink

    Hmm wiadomo kto nosi takie buty tym bardziej że są nowe lub też dobrze zadbane ale jak przyjrzeć się putterowi to widać że na licu nie ma nawet ryski więc wiadomo kto to jest ;)

  • 6 marca 2009 o 23:33
    Permalink

    Panowie ja myślę że piwo to należ się temu do kogo należą te but pater i co tam jeszcze wymyślicie!!!

  • 9 marca 2009 o 11:53
    Permalink

    „…a Kargul czyj ? – mój !”

  • 9 marca 2009 o 12:03
    Permalink

    a myslicie ze putter trzyma ta osoba której buty są na zdjęciu?
    ręka za drobna na Arka, stawiam na Piotrka Słojewskiego

  • 9 marca 2009 o 14:57
    Permalink

    już po konkursie panowie…ale milczę żebyście mieli zajęcie

  • 13 marca 2009 o 15:16
    Permalink

    WARNING!!!!!

    jestem w sobote lub niedziele w olszewce,
    kto chce matchplay zagrac?

    moze zrobimy klubowe mistrzostwa matchplay, z rozpisanymi parami i drabinka?
    można też matchplayowy ranking zrobić (wyzywa się na pojedynek tylko tych wyzej w rankingu, żeby ich zdetronizować, można wyzyważ max 5 pozycji wyzej.

    co Wy na to?

  • 14 marca 2009 o 09:14
    Permalink

    pomysł świetny…jestem ZA !!!

  • 14 marca 2009 o 09:24
    Permalink

    ogólnie uważam, iż zbyt mało jest gry match play a to świetna zabawa…każdego można zlać i z każdym przegrać. Pomysł „czempiona nikona” jest trafiony w punkt tym bardziej, że on sam często jest w Olszewce i okazji do match play z nim jest całe mnóstwo. :)

  • 14 marca 2009 o 09:39
    Permalink

    Jak dopracujecie pomysł rankingu i będziecie mi relacjonować wyniki, to możecie liczyć na jakieś oficjalne wywieszenie tego przy stolikach, a może i na stronie (jak znajdę miejsce w górnym menu)

  • 14 marca 2009 o 20:04
    Permalink

    w wawie dziala to tak, ze jest lista challengorowa i wyzyywa sie na pojedynki.
    bylbym za tym, żeby mozna bylo tez grac przed turniejami, to by zmobilizowalo wiecej
    osob (oczywiscie mieliby tez wieksze szanse w turnieju)

    Najlepiej to zrobić nawet na stronie, taka aktywna tabela. Nie ma nas dużo wiec kazdy mialby swoj login i password i moglby online wyzywac na pojedynek.

  • 14 marca 2009 o 21:06
    Permalink

    …ja loginu nie mam, passwordu nie mam też..chętnie zagram z każdym w imię dobrej zabawy… i piszę to bez nadmiernego nadęcia się…może uda się nam to jakoś rozruszać.
    -wpisał Adams-poszukujacy przygody…183 wzrostu, lubi fantastykę, jest otwarty na wszelakie propozycje. :):):)
    …zapomniałem- delikatny choć z pozoru nieśmiały.

  • 14 marca 2009 o 21:07
    Permalink

    Hmm „wyzwać na pojedynek” normalnie czasy rycerzy ale to jest bardzo dobry pomysł popieram.
    A właśnie Tommy mam pytanko kiedy są turnieje z cyklu NIKON ?

  • 15 marca 2009 o 17:48
    Permalink

    Sobota minęła niedziela również a co TommegoLee nie widać to nie widać, echh a miało być tak pięknie matchplay a tu nic. Może następnym razem a czekaliśmy z Adamem, Łukasz może potwierdzić.

  • 15 marca 2009 o 21:53
    Permalink

    Potwierdzam. Nawet Arek z synem się zjawił, a Tomka ani śladu. A szkoda, bo mógłby być świadkiem tego jak Adam najpierw dwa razy przegrywa z Jerrym, a potem raz ze mną :)

  • 15 marca 2009 o 22:58
    Permalink

    Łukasz !!!!! tego nie miałeś mówić że ze mną przegrał teraz to każdy będzie wyzywać Adama na matchplay , hmmmm może właśnie o to chodziło hahahahaha.

  • 15 marca 2009 o 23:09
    Permalink

    Jasne, że o to chodziło. Adam się podłożył, pójdzie plotka, pojawią się chętni, a Adams każdego skubnie na piwko czy dwa :)

  • 16 marca 2009 o 22:38
    Permalink

    tommy w niedzielę przegrałeś ze mną walkowerem – tak informacyjnie…jakbyś nie wiedział.
    …a chłopaki rzeczywiście przetrzepały mi tyłek…oj chyba idzie NOWE !!!

  • 18 marca 2009 o 11:45
    Permalink

    Przepraszam wszystkich za nieobecność niedzielną. Jednocześnie zapowiadam się już na 5 kwietnia.
    Zwarty i gotowy, pewnie już po pełnej rundzie w Rajszewie (o ile snieg nie spadnie).

  • 25 marca 2009 o 09:24
    Permalink

    Łuqi zastanawialiście się z tatą czy kosić a przyjdzie wam odśnieżać.

  • 25 marca 2009 o 09:39
    Permalink

    W wawie też dramat, spadło 5-10 cm, oby do weekendu stopniało.

  • 25 marca 2009 o 19:48
    Permalink

    W południe śniegu w Olszewce już nie było.
    Posadziłem 12 drzew.

  • 26 marca 2009 o 09:33
    Permalink

    …no i o miesiąc za szybko; o ile pamietam to drzewa sadziło się w czynie społecznym pierwszego maja :) …(albo coś pokręciłem).
    W Bydgoszczy na szczęście też topnieje ale łachy śniegu wciąż straszą.

  • 3 kwietnia 2009 o 21:22
    Permalink

    …albo zima wciąż trwa na tym forum albo coś tu nie gra…nikt nic nie chce pisać?

  • 3 kwietnia 2009 o 21:29
    Permalink

    Pewnie jeszcze w zimowym odrętwieniu wszyscy trwają… Ja za to trenuję ostro, żeby następnym razem wam dupska przetrzepać. Dzisiaj machnąłem 32 na dziewiątce, poprawiając o dwa oczka mój dotychczasowy najlepszy wynik, więc możecie się bać, bo będzie jeszcze lepiej :)

    BTW: ktoś zamierza wpaść do Olszewki w weekend? Będzie cieplutko, dzisiaj skosiłem greeny, dołki są przestawione, bunkry pograbione, roughy i fairwaye też zaliczyły strzyżenie…

  • 3 kwietnia 2009 o 22:11
    Permalink

    w niedziele jestem ! sprwdzałeś winiki w binowie ?

  • 9 kwietnia 2009 o 08:18
    Permalink

    Lukasz w Binowie w tym samym czasie co „Turniej Par” , odbywać się będzie konferencja i targi dla właścicieli pól golfowych.Będziesz miał silne alibi na wyjazd na „nocne golfistów rozmowy”….

  • 9 kwietnia 2009 o 08:53
    Permalink

    Widziałeś ile sobie zaśpiewali za tę konferencję? 950 złotych to trochę za dużo za alibi :)

  • 10 kwietnia 2009 o 14:13
    Permalink

    Ale targi sa za free ;).

  • 18 maja 2009 o 11:49
    Permalink

    oj noł